Z grzywki, dookoła głowy, z boku głowy

Stylowe, piękne i co ważne również praktyczne warkocze to bardzo popularne obecnie fryzurki dla Pań w każdym wieku. Doskonale sprawdzają się jako proste i skromne uczesania na co dzień lub jako efektowne upięcia na wyjątkową okazję.

Klasyczne potrójne warkocze lub bardziej fantazyjne sploty z pięciu części można wykonać zarówno z tyłu jak i z boku głowy. Panie z dłuższą, asymetryczną grzywką również powinny wypróbować stylowe fryzurki z dobieranymi warkoczykami, na przykład holenderskimi. Ciasno związane przy skórze głowy kosmyki, podobnie jak etniczne warkocze afrykańskie stworzą wrażenie poważnej fryzury, zaś dziewczęce upięcia z luźno wypuszczonymi pasmami to propozycja na mniej oficjalne, romantyczne okazje.

Wygodne koszyczki czy warkocze plecione asymetrycznie z jednej strony głowy są fryzurami niezwykle wygodnymi i trwałymi, nawet podczas niekorzystnej pogody. Upięcia takie polecamy przede wszystkim Paniom o włosach cienkich i łamliwych, które dzięki spleceniu w warkocz nie będą się plątały. Ciasne sploty na przykład w formie odwróconych warkoczy to również doskonała propozycja na fryzurkę dziecięcą, bardzo wygodną i estetyczną. Dziewczęce fryzury z warkoczem można dodatkowo ozdobić kolorowymi tasiemkami, kokardami lub drobnymi spinkami. Na specjalną okazję można spryskać ułożone w koszyczek włosy brokatowym lakierem lub brylantyną.

Warkocze dookoła głowy lub asymetryczne warto wykonywać na odpowiednio przygotowanych do tego włosach. Najpierw należy je umyć i dokładnie wysuszyć. Następnie warto nałożyć na pasma nieco żelu, pianki lub gumy. Włosy matowe i zniszczone można dodatkowo odżywić przed zapleceniem warkocza. Po rozczesaniu pasemek można już przystąpić do pracy.

Wysokie upięcia polecamy Paniom o regularnym kształcie twarzy. Fryzurę najlepiej wykonać z kucyka zaplecionego następnie w spiralny kok. Z kolei na zaczesanej do tyłu grzywce można zrobić ciasny, cienki warkoczyk, który doskonale skomponuje się z natapirowanymi, tylnymi pasmami. Z luźnych warkoczy warto także wykonać modnego, asymetrycznego irokeza, zaś Panie o krótszych włosach, lubiące potargane, cieniowane kosmyki mogą zrobić dwa warkoczyki po obu stronach głowy, tworzące romantyczne upięcie.