Uczesania ślubne z warkoczami

Elegancka, stylowa i modna fryzura to jeden z najważniejszych elementów wyjściowego, okazjonalnego stroju. Ze względu na swoją istotną funkcję, piękne upięcie włosów warto również wybrać na ślub lub wesele.

Okolicznościowe, ślubne uczesania najczęściej efektownie ozdabia się, podobnie zresztą jak fryzury komunijne dla dzieci białymi kokardami, wstążkami, tasiemkami lub siatkami z koralików i praktycznymi opaskami. Zależnie od kształtu twarzy oraz własnych upodobań wybrać można odpowiednią stylizację, na przykład z asymetryczną grzywką lub kokiem nad uchem.

Jednymi z popularniejszych obecnie fryzur na ślub są upięcia z warkoczami i podwójnymi splotami, fantazyjnie układającymi się przede wszystkim na gęstych, kręconych włosach. Pragnąc na wesele wykonać romantyczną, niezwykle kobiecą fryzurkę z rozpuszczonych, falowanych włosów możemy śmiało zdecydować się na przykład na oryginalne upięcie w wodospad, polegające na luźnym zaplataniu pojedynczych pasemek z tyłu lub boku głowy.

Popularne w ślubnych upięciach i uczesaniach warkocze, efektowne kłosy oraz spiralne sploty na całej długości rozpuszczonych włosów gwarantują nie tylko piękny i kobiecy wygląd podczas uroczystości, ale także trwałość fryzury podczas zabawy weselnej. Do utrwalenia takiego uczesania wystarczy bowiem spryskanie włosów lakierem lub naniesienie na kosmyki nieco pianki lub mocnego żelu.

Ciekawe stylizacje włosów na wesele i inne, specjalne okazje oraz ważne i oficjalne uroczystości można również wykonać z tradycyjnych warkoczy francuskich lub odwracanych, tak zwanych holenderskich. Plecione od karku ku czubkowi głowy pasma można nieco poluzować, wypuszczając pojedyncze cienkie kosmyki wokół twarzy i szyi. Górną część warkocza można dodatkowo fantazyjnie zawinąć w kok lub upiąć przy pomocy drobnych wsuwek lub ozdobnych spinek.

Planując połączenie ślubnego uczesania ze stylowym welonem warto zamaskować opaskę warkoczem z czterech lub pięciu kosmyków, zaplecionym poziomo nad czołem. Ślubne diademy dla Panny Młodej można również zamocować przez wplecenie ich w ciasne, przylegające do skóry głowy warkoczyki w stylu afrykańskim. Taka fryzura z pewnością przetrwa całą uroczystość oraz całonocną zabawę weselną i poprawiny.