Warkocz francuski z kokiem i piękny warkocz holenderski

Eleganckie warkocze i stylowe upięcia z długich włosów doskonale sprawdzają się na wiele okazji. Francuz lub warkoczyki z boku głowy to fryzura idealna do pracy lub na wieczorowe wyjście.

Oprócz fantazyjnych warkoczyków z wielu pasm na gęstych i mocnych włosach można samodzielnie zrobić również tak zwane francuzy oraz warkocze holenderskie z odwrotnym, wypukłym splotem. Zaplataną fryzurę warto ozdobić na przykład stylową spinką, kokardą lub wstążkami, zaś najlepiej utrwalić warkocz mocnym lakierem, żelem lub pianką do włosów.

Warkocz francuski doskonale pasuje do wielu stylizacji odzieżowych i makijażowych. Fryzura polecana jest przede wszystkim kobietom o smuklej, regularnej i owalnej twarzy. Trzy równej grubości pasma należy ciasno zaplatać od czubka głowy, dobierając kosmyki znad uszu i karku, podobnie jak w przypadku zewnętrznych kosmyków przy pleceniu warkocza kłoska.

Na wyjątkową okazję można także wykonać francuza plecionego od dołu i wywiniętego w fantazyjnego koka. Sposób zaplatania pasm jest taki sam jak w przypadku klasycznego warkocza francuskiego, z tym, że zaczyna się go od karku i kolejno dobiera kosmyki aż do czubka głowy. Na końcu włosy można związać w ciasny kucyk i zawinąć w kok.

Z końcówek zaplecionych we francuza włosów można również zrobić drobne, afrykańskie warkoczyki i ułożyć je w fantazyjną, ażurową formę. Luźniej zaplatane pasemka z wypuszczonymi przy twarzy kosmykami oraz asymetryczne, spiralnie zwinięte warkocze stworzą romantyczną, dziewczęcą fryzurkę, do której warto wpleść kwiaty lub inne, pomysłowe ozdoby do włosów.

Ciekawym pomysłem na upięcia z warkoczami może być też wykonanie krok po kroku splotu w stylu holenderskim. Warkocz holenderski plecie się podobnie jak klasycznego francuza z trzech, równej grubości kosmyków, przy czym pasma boczne należy przekładać pod środkowym. W ten sposób tworzy się charakterystyczny, wypukły warkocz, który można również wykonać asymetrycznie lub na grzywce.

Wytworną, elegancką fryzurą ślubną lub wieczorową może być również luźny splot bocznych pasm włosów nad uszami i karkiem. Z obu stron należy zrobić cienkie, dobierane warkoczyki, zaś z tyłu głowy warto złączyć je w jeden grubszy warkoczyk i wywinąć nad rozpuszczonymi włosami w koczek. Jako dekoracji można użyć białych wstążek lub koralików.