Warkoczyki afrykańskie na całej głowie

Efektowne i eleganckie warkocze, składające się z trzech równej grubości pasm włosów to niezwykle popularne, wygodne i wytrzymałe upięcia, dedykowane w szczególności posiadaczkom zdrowych, mocnych i długich włosów.

Jednakże warkocze zaplatać można na wiele rozmaitych sposobów, na przykład z czterech pasm lub w odwrotnej kolejności, tworząc wypukły splot, będący odwrotnością warkocza francuskiego. Co ciekawe, drobne i cienkie warkoczyki są również jedną z bardziej charakterystycznych i popularnych fryzur w wielu kulturach afrykańskich.

Wykonywane na całej głowie, bezpośrednio przy skórze drobne warkoczyki to doskonałe rozwiązanie dla Pań o gęstych, ale łatwo plączących się włosach. Afrykańskie warkocze etniczne można także zrobić z użyciem syntetycznych włosów, dzięki czemu fryzurę z powodzeniem da się wykonać nawet na cienkich i rzadszych włosach. Co więcej, kolorowe sztuczne kosmyki mogą być również ciekawą ozdobą grubych warkoczy oraz efektownych koków wykonywanych na specjalne okazje.

Afrykańskie warkocze można wykonać zarówno z włosów naturalnych jak i syntetycznych za pomocą specjalnej maszynki lub ręcznie. Należy jednak dość ciasno je zaplatać, zapewniając sobie tym samym znaczną trwałość fryzury. Włosy należy również zaplatać od samej głowy, dzięki czemu kosmyki nie będą wypadać z warkoczyków.

Przed wykonaniem trwałych, drobnych warkoczyków na całej głowie warto odpowiednio zadbać o włosy nawilżając je i odżywiając. Aby wykonać fantazyjną, oryginalną fryzurę należy podzielić włosy na równej grubości, wąskie kosmyki, które zaplatać należy po uprzednim dokładnym wysuszeniu i rozczesaniu. Końce poszczególnych pasm można związać kolorowymi gumkami, tasiemkami lub lekko przypalić zapałką, dzięki czemu fryzura przetrwa w niezmienionym stanie wiele dni.

Wykonując taką stylową fryzurę na specjalną okazję może dodatkowo wpleść we włosy kolorowe tasiemki lub koraliki. Amatorkom trendów w stylu etnicznym polecamy również dodanie do warkoczyków muszelek lub ozdób z drewna. Drobne warkoczyki można następnie upiąć w efektowny kok z boku głowy. Na bardzo długich włosach świetnie wyglądają również plecione koszyczki dookoła głowy, w które można na przykład wpiąć kwiat lub ozdobną spinkę.