Wodospad z włosów i luźny splot bez gumki

Ciasno plecione warkocze francuskie czy fantazyjne warkoczyki afro na całej głowie to niezwykle wygodne, praktyczne ale i eleganckie fryzury na każdą okazję. Jednakże aby nadać upięciu nieco dziewczęcego, zalotnego charakteru, warto spleść włosy luźniej, tworząc efektowny wodospad.

Romantyczne uczesania z falowanych lub kręconych włosów to doskonałe rozwiązanie dla nastolatek oraz Pań o delikatnym typie urody i regularnych rysach. Oprócz koczków nad uchem czy luźno splecionych dookoła głowy koszyczków, na imprezę lub randkę warto też zrobić upięcie bez gumki czy spinek.

Na długich włosach można z powodzeniem wykonać cienki warkoczyk w podobny sposób, jak wykonuje się splot na grzywce. Jednakże aby wykonać bardziej trwałą fryzurę, warto zrobić warkocz z czterech lub pięciu splotów, tworząc efektowną, ażurową formę. Upięcie takie można również zrobić w sposób asymetryczny. Ciekawym rozwiązaniem może też okazać się samodzielne zrobienie warkocza kłosa w poziomie, na wycieniowanych końcówkach wierzchnich pasm.

Wodospad z włosów również można wykonać bez użycia akcesoriów takich jak spinki, wstążki czy frotki. Z tyłu głowy należy rozdzielić kilka równoległych, cienkich pasemek, które następnie należy przewlekać przez kosmyk poziomy, wyciągnięty znad skroni lub ucha. Ciekawy efekt osiągniemy, wykonując dwa tego rodzaju sploty z obu stron głowy. Taka fryzura optycznie wymodeluje zbyt wąską, pociągłą twarz o ostrych rysach, dodając jej dziewczęcego uroku.

Nietuzinkowe, dekoracyjne sploty wypukłe na prostych włosach można także pomysłowo układać, na przykład tworząc spiralny wzór na całej długości pasm. Fryzurę najlepiej rozpocząć od związania ciasnego kucyka na czubku głowy, z którego jednej strony wyprowadzimy następnie luźno pleciony kosmyk, schodzący w dół włosów.

Luźne sploty i stylowe upięcia na długich, falowanych włosach najlepiej zrobić po uprzednim wykonaniu niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na umyte i wysuszone pasma należy równomiernie nanieść odżywkę, piankę lub mocny żel do włosów i całość rozczesać. Dziewczęce upięcie komunijne typu wodospad z wplecioną białą wstążką można dodatkowo utrwalić brylantyną lub mocnym lakierem w sprayu.