Instrukcja robienia kłosa

Jednym z popularniejszych rodzajów warkoczy jest tak zwany kłos, nadający fryzurze dziewczęcego uroku i lekkości. Upięcie takie doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak również na specjalne, wyjątkowe okazje.

Zaplatanie długich włosów w potrójne podwójne warkocze jest praktycznym i stylowym rozwiązaniem. Warkocze i koszyczki dookoła głowy to uczesania na każdą okazję, pasujące Paniom w każdym wieku. Jednakże aby stworzyć efektowną, pomysłową i dziewczęcą fryzurę, na przykład na romantyczną kolację czy randkę, warto wykonać również stylowego kłosa z tyłu lub z boku głowy.

Do wieczorowej, eleganckiej stylizacji odzieżowej warto wykonać również stylową i kobiecą fryzurę. Posiadaczki długich lub półdługich włosów powinny na taką okazję spróbować samodzielnie zrobić krok po kroku modne warkocze kłosy z dwóch pasm i cienkich, dobieranych kosmyków. W pasemka można również wpleść kolorowe wstążki lub żywe kwiaty, zatem upięcia z kłoskiem sprawdzą się również jako fryzury ślubne czy komunijne.

Warkocz w stylu etnicznym może nie tylko ciekawie uzupełnić wyjściowy strój, ale również znacznie odmłodzić dojrzałą twarz. Panie o delikatnych, regularnych rysach mogą samodzielnie zrobić warkocz francuski lub odwrócony, tworzący efektowny wypukły wzór. Luźnego kłosa z cienkich pasemek można również zapleść na bok, przewiązując dla dekoracji barwną kokardą lub wstążkami.

Aby zrobić kłosa należy najpierw umyć i dokładnie wysuszyć włosy. Warto także nanieść na całą ich długość nieco odżywki regenerującej oraz pianki lub żelu do włosów. Rozczesane włosy dzielimy na dwie równe części. Od zewnętrznej strony pasm dobieramy po cienkim kosmyku i przeplatamy na przemian na środku. Należy jednak pamiętać, że im drobniejsze i cieńsze kosmyki będziemy ze sobą zaplatać, tym ładniejszy otrzymamy wzór warkocza. Dla utrwalenia upięcie warto dodatkowo spryskać mocnym lakierem.

Pomysłowe i oryginalne warkocze kłosy możemy również zrobić na czubku głowy, upinając na początek kucyka. Po związaniu włosów gumką lub ozdobną frotką dzielimy je na dwa pasma i powtarzamy procedurę zaplatania wąskich pasemek od zewnątrz do środka. Taka fryzura, ozdobiona białą tasiemką lub praktyczną opaską z materiałowym kwiatem może być również ciekawą alternatywą dla popularnych uczesań komunijnych dla dziewczynek.