Odwrócony warkocz na zewnątrz

Eleganckie, kobiece warkocze to jedna z popularniejszych fryzur niemal na każdą okazję. Na jej wykonanie mogą pozwolić sobie Panie w każdym wieku, pod warunkiem, że dysponują długimi, zdrowymi i lśniącymi włosami, podatnymi na zabiegi fryzjerskie.

Efektowny warkocz z kilku pasm lub tradycyjny, potrójny splot to bardzo klasyczna fryzura, odpowiednia zarówno do szkoły i pracy, jak również na specjalną okazję, na przykład na randkę. Uczesanie jest skromne, stylowe i zawsze modne, co więcej, pasuje niemalże do każdej stylizacji odzieżowej.

Obok charakterystycznego, plecionego od wierzchołka głowy warkocza francuskiego równie popularnym jest tak zwany warkocz odwrócony, tworzący na całej długości pasm wypukły, gruby wzór. Takie uczesanie polecamy w szczególności Paniom o gęstych i bardzo mocnych włosach. Jak jednak wykonać taki pomysłowy warkocz krok po kroku?

Podstawą samodzielnego wykonania odwróconego warkocza jest zakładanie pasm pod środkowy kosmyk, a nie jak ma to miejsce przy robieniu innych warkoczy nad wewnętrzne pasmo. Panie o mniej gęstych włosach mogą dodatkowo optycznie pogrubić splot, nieco luźniej związując kosmyki warkocza. Warto jednakże pamiętać, że im cieńsze pasemka włosów, tym warkocz będzie sprawiał wrażenie lżejszego i bardziej delikatnego, podobnie jak znane nam wszystkim warkocze kłosy.

Odwrócony warkocz francuski można wykonać zarówno na czubku jak i po bokach głowy, tworząc stylowe koszyczki, optycznie powiększające zbyt małą głowę. Aby nadać fryzurze lekkości warto wypuścić z niej luźno kilka kosmyków wokół twarzy i karku. Zaplecione włosy można dodatkowo spryskać odrobiną lakieru do włosów, zapewniając im sprężystość oraz trwałość, nawet podczas bardzo niekorzystnej pogody. Na specjalną okazję fryzurę można także ozdobić brokatowym lakierem lub żywymi kwiatami.

Odwrócony, dobierany warkocz z tyłu głowy lub umieszczony asymetrycznie nad lewym lub prawym uchem można również efektownie ozdobić, na przykład przez wplecenie kolorowych wstążek, koralików lub tasiemek. Warkocz można również przewiązać dziewczęcą kokardą lub cienką gumką. Nienagannie wykonany, oryginalny warkocz wypukły może okazać się trafionym pomysłem na przykład na uczesanie komunijne lub romantyczną fryzurkę na specjalną okazję.