Fryzury komunijne z warkoczami

Na specjalną okazję warto zrobić efektowną, pomysłową i elegancką fryzurę, która nienagannie podkreśli odświętny strój i ewentualny, wieczorowy makijaż. Obok upięć ślubnych równie popularne okazują się uczesania komunijne z warkoczami i koczkami.

Pierwsza Komunia jest bez wątpienia niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu dzieci. Warto więc tę szczególną okazję uczcić nie tylko piękną sukienką komunijną, ale również poprzez przygotowanie pomysłowego i wygodnego upięcia włosów. Do stylizacji na Komunię można dodać dekoracyjne wianuszki z materiałowymi różyczkami, koralikami lub białymi tasiemkami. Kok z warkocza nad uchem lub na karku można też ozdobić siatką z koronki lub sztucznym kwiatem.

Na długich, falowanych lub pokręconych na walkach, papilotach bądź lokówce włosach można zrobić stylową fryzurę z luźnym splotem z tyłu głowy. Warkocz można zacząć również po obu stronach głowy, wplatając kolejne pasma znad uszu i karku, podobnie jak przy wykonywaniu warkocza francuskiego. Cienki warkoczyk z podwójnym splotem można też z powodzeniem zrobić na asymetrycznej, cieniowanej grzywce.

Proste i gładkie włosy niezbyt podatne na kręcenie i modelowanie warto zapleść natomiast w ciasny, odwrócony warkocz ozdobiony kokardą lub białą tasiemką. Fryzurę taką można zrobić jak francuza z czubka głowy lub znad ucha, spiralnie przechodząc wraz z kolejnymi pasmami na drugą stronę głowy. Efektowne upięcie dziecięce można także zrobić z kilkunastu małych, sztucznych warkoczyków w jasnych kolorach.

Dziewczynkom posiadającym długie, gęste i naturalnie falowane włosy można z okazji Pierwszej Komunii zrobić również pięknego warkocza kłosa z cieniutkich, dobieranych pojedynczo kosmyków. Z takiego upięcia zrobionego na przykład na bok można wyciągnąć kilka drobnych pasemek przy twarzy, tworząc tym samym bardzo delikatną, dziewczęcą fryzurkę. Doskonale pasować do niej będą ozdoby z kwiatami oraz akcesoria do włosów w stylu etnicznym.

Wykonane z kucyków warkocze można również efektownie wywinąć, tworząc elegancki i stylowy kok nad uchem lub z tyłu głowy. Upięcia na czubku głowy można również połączyć z warkoczem francuskim plecionym od dołu. Do utrwalenia można użyć białych spinek lub wsuwek.