Efektowne z dwóch, czterech, pięciu, pasm

Jedną z popularnych od wielu już lat fryzur damskich są przede wszystkim stylowe i eleganckie warkocze, wykonywane zazwyczaj z trzech równej grubości pasm długich lub półdługich włosów.

Jednakże obecnie, kiedy warkocze wydają się jedną z najbardziej pożądanych fryzur dla Pań, wiele osób wykonuje sploty z większej ilości kosmyków. Efektowne, grube warkocze ze zdrowych i lśniących włosów z pewnością staną się ozdobą każdej stylizacji odzieżowej. Upięcia takie doskonale pasują bowiem na codzienne wyjścia do pracy czy na uczelnię, jak również na specjalne i ważne uroczystości czy okazje.

Warkocze z kilku pasm, tworzące nierzadko rodzaj asymetrycznego koszyczka z boku głowy mogą również optycznie modelować kształt twarzy. Poważniejszą fryzurę uzyskamy ciasno i mocno związując poszczególne kosmyki, zaś romantyczne uczesanie można zrobić wypuszczając cienkie pasemka wokół twarzy i szyi. Aby zapobiec zniszczeniu fryzury warto spryskać ją lakierem do włosów lub przed zaplataniem warkocza nałożyć na kosmyki nieco żelu, mocnej pianki lub gumy.

Najłatwiejszym do samodzielnego wykonania rodzajem damskiego warkocza okazuje się podwójny splot. Dwa, równej lub rożnej grubości kosmyki należy na początek mocno skręcić wokół własnej osi, najlepiej przy użyciu utrwalających kosmetyków do włosów. Następnie pasemka należy ciasno owinąć wokół siebie i mocno związać na końcu kokardą lub kolorową gumką. Ten rodzaj splotu można również wykonać na grzywce lub z boku głowy, ciekawy efekt uzyskując poprzez wkomponowanie w splot żywych kwiatów lub  korowych tasiemek.

Stylowe i oryginalne warkocze z powodzeniem można zrobić również z czterech lub pięciu równej grubości pasm. Aby wykonać taką fryzurę krok po kroku należy najpierw zapleść zewnętrzne kosmyki, a dopiero później dobierać do nich kolejne, środkowe pasma. Ciasno związana plecionka doskonale nadaje się do włosów grubych i gęstych, bowiem pasma nie plączą się, zaś włosy nie są narażone na niszczenie i rozdwajanie.

Warkoczyki z pięciu lub czterech pasm warto zrobić na przykład na okazję Pierwszej Komunii lub innego, ważnego wydarzenia. Efektowne, grube sploty świetnie prezentują się w najmodniejszych uczesaniach ślubnych, bowiem między pasemka z powodzeniem wpleść można sztuczne kwiaty, koraliki czy inne, dekoracyjne ozdoby.